НОВИНИ

Закріплення основ грунтів та фундаментів

Спосіб закріплення грунтів основ і фундаментів будівель різного призначення:

В даний час в Україні спостерігається збільшення числа будівель різного призначення, що перебувають у кризовому (аварійному) стані. Це обумовлено зсувними явищами, підняттям рівня грунтових вод, критичним станом підземних комунікацій (каналізація, водопровід, теплотраси) та інші, що призводить до руйнування фундаментів, стін (поява тріщин), перекриттів, зниження їх несучої здатності і, як наслідок, - до аварійності будівель. Вирішують цю проблему шляхом закріплення  основ грунтів і фундаментів що руйнуються (деформуються) від осідань будівель різного призначення.

До останнього часу рекомендувалися до застосування такі способи та методи виконання укріплювальних робіт:


Підведення паль різних видів;
Облаштування суцільної бетонної або залізобетонної плити під будівлю або облаштування під стрічковими або окремими фундаментами опорних елементів;
Закріплення грунтів шляхом їх силікатизації або із застосуванням синтетичних смол (Смолізация).

Всі ці способи мають один або навіть ряд значних недоліків.

Пальові основи:

  • При забивних палях - виконується великий обсяг земляних робіт, що збільшує вартість виконаних робіт і вимагає вільного простору над закріплюємою основою, крім цього - необхідно застосування ударних або вібраційних машин і механізмів, що може викликати небезпечні деформації і навіть руйнування будівель які ремонтуються, так і поруч стоять. Для виконання робіт потрібне громіздке устаткування, що різко знижує область застосування даного способу (не можна проводити роботи всередині будівель, а при зміцненні фундаментів роботи можна виконати тільки зовні і при цьому не досягається необхідний результат;
  • При палях вдавлювання - через необхідність створення відсічі домкратів, можливі незворотні руйнування ремонтуємих будинків;
  • При буронабивних палях - необхідно застосування великогабаритного обладнання, що веде до часткової розборки ремонтуємих будинків і споруд, а, отже, до збільшення, як термінів виконання робіт, так і їх вартості.

Підведення суцільних опорних плит і зміцнення опорних елементів на підошві фундаменту:

  •  Великий обсяг земляних робіт - збільшення термінів і вартості закріплювальних робіт.
  •  Висока небезпека і складність виконання закріплювальних робіт;
  •  Без зміцнення разупрочнения грунтів основи необхідний ефект від закріплювальних робіт не гарантується.

Смолізация масиву грунтів основи:

  • Завдяки високовартісним параметрам вихідних матеріалів та робіт з нагнітання їх в грунт не може застосовуватися. Екологічно небезпечна в застосуванні.

Силікатизація:

  • Маючи високу вартість виконання робіт не підвищує несучої здатності масиву грунтів основи і не є екологічно чистим процесом. Область застосування смолизації та силікатизації різко обмежена конкретними інженерно-гідрогеологічними умовами району.

     З вищенаведеного - очевидно, що всі зазначені способи відрізняються досить тривалими термінами виконання закріплювальних робіт, високої їх вартістю (застосування великогабаритного та енергоємного обладнання), економічними втратами через зупинку функціонування об'єкта, що ремонтується, а також неможливістю їх застосування при проведенні закріплювальних робіт в обмежених умовах особливо в підвалах будинків різного призначення (габарити обладнання не дозволяють).

Нами розроблений (закріплений патентом України) і широко застосовується на практиці новий метод закріплення основ фундаментів і стабілізації осідань будівель різного призначення.

     Суть нового методу полягає у закріпленні масиву грунтів основи і фундаментів ін'єктуванням в них зміцнюємих розчинів підвищеної седиментаційних стійкості, проникаючої здатності та високої несучої здатності, на основі портландцементів і стабілізуючих добавок. Відмінність запропонованого методу від відомих способів ін'єктування полягає в тому, що немає необхідності бурити свердловини великих діаметрів, а значить відпадає потреба в громіздкому обладнанні (використовується ручний і малогабаритний інструмент) і з'являється можливість працювати в замкнутих пространствах, в тому числі і в підвалах будинків, що підвищує ефективність закріплення. Крім цього, завдяки складовим закріплюючого розчину, а також особливостям його нагнітання в грунт, значно підвищується його проникаюча здатність (проникнення в мікротріщини закріплюємого масиву, що неможливо при звичайних методах ін'єктування), що збільшує область закріплення і значно знижує число необхідних свердловин, а отже зменшує вартість робіт.

Переваги даного методу - у наступному:

  • Більш висока, порівняно з іншими методами, міцність тампонажного каменю, а значить збільшення несучої здатності закріпленого основи;
  •  Буріння свердловин малих діаметрів на задану глибину - малі діаметри свердловин дозволяють використовувати малогабаритне і неенергоємних обладнання, що в свою чергу дозволяє виконувати роботи у важкодоступних місцях, і знижує вартість закріплювальних робіт;
  •  Дешевизна складових композиційного (закріплюючого) розчину - зниження вартості закріплення;
  •  Висока проникаюча здатність розчинів, яка забезпечується ламінарним рухом рідини - скорочення кількості свердловин, зменшення вартості робіт.

Даний спосіб, починаючи з кінця 80-х років і до теперішнього часу пройшов практичну апробацію при:

  • Спорудженні поверхневих та підземних об'єктів вугільних шахт Західного Донбасу, таких як каналізаційних насосних станцій, колекторів, хозпітьевих резервуарів, відстійників шахтних вод, шахтні стовбури, підземні вугільні та породні бункери.
  • Зміцненні грунтів основи і фундаментів житлових будинків Херсонського суднобудівного заводу.
  • Зміцненні вміщають грунтів та гідроізоляція проміжного вестибюля станції метро «Золоті ворота» Київського метрополітену.
  • Зміцненні верхніх укосів дамб Краснопавлівського гідровузла.
  • Зміцненні вміщають грунтів, гідроізоляція і ремонт конструкцій докових частин насосних станцій водоводів Дніпро-Донбас і Дніпро-Інгулець.
  • Зміцненні грунтів основи об'єктів Одеського припортового заводу.
  • Зміцненні грунтів основи і фундаментів офісу та майстерні з виготовлення металопластикових виробів ТОВ «Формула», у м. Бровари.
     

Приватне підприємство фірма «МЛАД»
49024, м. Дніпропетровськ,
вул. Універсальна, 10
тел. +38 (056) 370-59-87
тел.\ факс. +38 (056) 370-59-86
referent@stroybiz.com.ua