НОВИНИ

Безвибухове руйнування залізобетонних конструкцій

Безвзривний спосіб руйнування цегляних, бетонних, залізобетонних та інших будівельних конструкцій, а також природних або техногенних негабаритів


При проведенні будівельних робіт, пов'язаних з реконструкцією або технічним переозброєнням виробництва, часто виникає необхідність руйнування цегляних, бетонних, залізобетонних та інших будівельних конструкцій, а також негабаритів природного або техногенного походження. Відомі такі способи вирішення даної задачі:

  Виконання буропідривних робіт.

  Механічне руйнування з використанням спеціальних будівельних машин і механізмів (гідропневмомолоти, відбійні молотки, пневмоломи та ін)

  Використання невибухових руйнуючих порошків і розчинів (типу НРС).

Давайте проведемо експрес-аналіз даних методів з точки зору зручності і економічності їх практичного застосування:

При буропідривних роботах фахівцями відзначається складність у забезпеченні вимог правил техніки безпеки при організації та проведенні цих робіт, особливо в міських умовах і в зоні промислових об'єктів, а значить - додаткові витрати, пов'язані із забезпеченням безпечного виконання робіт.

При механічному руйнуванні спостерігається відносно великий термін проведення робіт, а також наявність таких шкідливих факторів як шум і вібрація. Жителі вулиці Миронова м. Дніпропетровська при будівництві житлового будинку НВО «Созидатель» на собі відчули всі «принади» сусідства з працюючим гідропневмомолотом, у Киян, та й у жителів інших міст, таких історій набереться маса.

З цієї точки зору більш безпечним бачиться спосіб використання невибухових руйнуюючих порошків і розчинів, але він економічно невигідний в слідстві дорожнечі застосовуваних матеріалів.

Таким чином, кожне з цих методів не є ідеальним і має ряд істотних недоліків.

Чи існує на ринку будівельних послуг спосіб, що дозволяє оптимально поєднувати в собі зручність та економічність застосування?

Так! Це спосіб руйнування цегляних, бетонних, залізобетонних та інших будівельних конструкцій, а також природних або техногенних негабаритів із застосуванням гідросилових пристроїв (ГСП). Суть методу полягає в бурінні певної кількості шпурів малого діаметру в масиві негабариту (конструкції), закладання в них гідросилових пристроїв і руйнування негабаритів (конструкцій) шляхом створення необхідного для їх руйнування тиску.

Нами на практиці були виявлені такі переваги даного методу, як:

  • Застосування малогабаритного і неенергоємного устаткування - можливість роботи в обмежених умовах будівель різного призначення, а також економія енергоресурсів. Немає необхідності використовувати великогабаритне і дороге устаткування.
  • Безпечне виробництво робіт - відсутність додаткових заходів, пов'язаних з виконанням вимог правил техніки безпеки, що значно знижує вартість виробництва робіт.
  • Незалежність від джерела енергії - устткування, що застосовується не залежить від наявності джерела енергії, що дозволяє виконувати роботи у будь-яких місцях.

Даний спосіб неодноразово застосовувався нами при проведенні руйнувань цегляних, бетонних, залізобетонних та інших будівельних конструкцій, а також природних або техногенних негабаритів, і цілком довів свою ефективність.

Приватне підприємство фірма «МЛАД»
49024, м. Дніпропетровськ,
вул. Універсальна, 10
тел. +38 (056) 370-59-87
тел.\ факс. +38 (056) 370-59-86
referent@stroybiz.com.ua